aplatt98 aplatt98
  • 14-09-2021
  • Mathematics
contestada

Bill buys 3 slices of plain pizza and 2 slices of
pineapple pizza for $11. Ted buys 1 slice of plain
pizza and 4 slices of pineapple pizza for $12. How
much is each slice?

Respuesta :

aidynhooper22 aidynhooper22
  • 14-09-2021

Answer:

Pineapple is $2.50 each, and plain is $2 each.

Step-by-step explanation:

Brainliest please :)

Answer Link

Otras preguntas

how does adaptation affect the health of an ecosystem?
pls i literally do not know how to do this
please help will mark brainly
There are 684 pens in a crate. They are equally divided amongst 19 teachers.
A cylinder containing carbon dioxide of volume 20 L at 2.0 atm was connected to another cylinder of certain volume at constant temperature. The final pressure o
it is currently 0 degrees outside, and the temperature is dropping 4 degrees every hour. The temperature after h hours is -4h. explain what the equation -4h=-1
please help with chemistry!!
What is the hero’s journey of Fahrenheit 451 by ray bradbury
A company developed a box in the shape of a triangular prism, as shown below. A formula for the volume of a triangular prism is V = Bh . Which expression can be
the importance of platelets at the time of an injury.