babygirl20183456
babygirl20183456 babygirl20183456
  • 15-09-2021
  • Mathematics
contestada

Does anyone know this?

Does anyone know this class=

Respuesta :

lie4620 lie4620
  • 15-09-2021

Answer:

So the formula will turn out to be 1.50 x 35 + 5, plug that into a calculator and you get 57.5. Therefore, your answer is $57.50.

Answer Link

Otras preguntas

You are buying cherries at the grocery store. If the cost is $4.25 per pound, create a relation that represents the amount spent, A, per pound, p, of cherries.
Define what is alcohol abuse? Please just don’t copy and paste an online definition.
John qualifies for a high-interest car loan. Making a down payment will _____. (ANSWER CORRECT AND GETS 10 POINTS) A. increase the cost of a high-interest loan
I often relate to the following groups early childhood brainly.
Given the number of blood vessels in the retina, why do you suppose that you are not able to see them normally
how does non classical perspective fill in the gaps of the classical theory?​
physical and chemical changes occur during digestion. an example of a physical change during digestion is
The number of hours a person works generally is not related to the number of hours a person sleeps at night.
PLEASE HELPP IM BEGGING. Which quadrant is point Fin? A) 1 B) 11 D) IV
which is greater -4 4/25 or -4.12