sipinzon sipinzon
  • 16-09-2021
  • Mathematics
contestada

A 4-pint container of window cleaner costs $4.56. What is the price per cup?

Respuesta :

kidmelo655
kidmelo655 kidmelo655
  • 16-09-2021

Answer:

each cup is 1.28 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The ratio of blue marbles to redmarbles in a bag is 11:9. If there are 99 blue marbles, in the bag, how many red marblesare there?
Carlos is walking on a moving walkway. His speed is given by the function C(x) = 3 x 2 + 3x - 4, and the speed of the walkway is W(x) = x 2 - 4x + 7. 20.
I need an example of Alliteration in A Tale of Two Cities asap please
By default, text is _____ in a cell A.) left-aligned b.) centered C.) justified D.) right-aligned
Who was the 24 president of the United States?
Use a factor tree to find the prime factorization of 164
Why do most organisms that die not leave a record of their existence
what is 35 5/7 multiplied by 3.14 or multiplied by 22/7
Why was the time period between 1865 and 1900 called the Gilded Age?
I need an example of Alliteration in A Tale of Two Cities asap please