dallascoats70 dallascoats70
  • 11-10-2021
  • Mathematics
contestada

Dante it by 15 pounds of metal for $36 which purchase would have the same cost per pound is Dante purchase

Respuesta :

ashfordiesha ashfordiesha
  • 11-10-2021
36 dollars worth of metal
Answer Link

Otras preguntas

A factory adds three red drops and two blue drops of coloring to white paint to make each pint of purple paint. The factory will make 50 gallons of this purple
Determine whether the underlined pronoun is used correctly or incorrectly. Jake believed Deon and her. (her is underlined).
in an exothermic reaction what is true of enthalpy? A) it has increased B) it has decreased C) it has remained unchanged D) it has a minimum doubled
No. no tengo sello sobre
Why did Nikita Khrushchev want to put nuclear missiles in Cuba in the 1860s
a word no longer commonly used in a language but retained because it preserves the flavor of a period
Anything helps :))))
Write a numerical or variable expression for the quantity: the value in cents of n nickels
What kind of a relationship should government and culture have in the United States? Why?
Which of the following abolitionist grew upand a slave owning family in South Carolina