hung311009 hung311009
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

I need help, can someone help me

I need help can someone help me class=

Respuesta :

BasicallyAmazon
BasicallyAmazon BasicallyAmazon
  • 13-10-2021

Answer:

Yes, the price is proportionate. Every rose cost 3 dollars.

Step-by-step explanation:

1 rose * 3 dollars = 3

3 rose * 3 dollars = 9

6 rose * 3 dollars = 18

9 rose * 3 dollars = 27

12 rose * 3 dollars = 36

15 rose * 3 dollars = 45

Equation

R*3=P

OR

Number of roses* 3 dollars per rose = Prices (Dollars)

Answer Link

Otras preguntas

The Arizona Department of Transportation has offices throughout the state. State documents are stored on a large server in a central location, so that employees
8. Match the graph with its equation. A. x = 3 B. y = –3 C. y = 3 D. x = –3
help, please A study estimates that the cost of tuition at a university will increase by 2.8% each year. The cost of tuition at the University in 2015 was $33,7
Can someone pls help me asap !!!!
Town bands in Europe consisted of brass and woodwind instruments. TRUE OF FALSE
w + 13.2 = 10.4 is what?
is 3/8 greater that 1/2
A research report should NOT be which of the following?
Who found the printing press
IM BEING TIMED HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPP