njhrihannapearrie njhrihannapearrie
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

How many pounds of bananas cost $3.75?

Respuesta :

fymrogue
fymrogue fymrogue
  • 12-10-2021

Answer:

5

Step-by-step explanation:

Each one goes up by .75 cents

Answer Link
ilyyjodyy ilyyjodyy
  • 12-10-2021
you go up by .75 each time per pound so the answer is 5
Answer Link

Otras preguntas

The radius of a circle is 12 in. Find its circumference in terms of Pie
You had an emergency at hôme and you called the police at 11:47 p.m. They arrived at your house at 12:07 a.m. How long did it take them to get to your house.
Question 3 Thank youuu
What are two forms an employee is required to fill out at the beginning of the employment process? A. W2 and 1040 B. W2 and 19 C W2 and W4 D. W4 and 19
20 students want to buy unique thanksgiving leotards with real turkey feathers. Elena orders them online and has to pay $3 shipping on each one. If altogether t
(20x+16)° (21x+11)º What is the value of x?
Only Answer If You Have Read Mistborn By Brandon Sanderson If you haven't, DO NOT ANSWER!!! How many books in the Mistborn Series have you read? (I'm on the thi
Example on how to solve
history homework Why there was concern that Washington State could be attacked during the arms race? due to the state’s large Boeing plant and the Hanford nucl
ARE THESE Equivalent?    6:7   &   24:28  HELP WILL GIVE BRAINLIST IF CORRECT AND GOOD ANSWER