goofygoober0413 goofygoober0413
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

Three friends go grocery shopping together and buy apples. Logan buys 4
pounds (lb) and pays $6.00. Lin buys 5 lb and pays $7.50. Chita buys 2 lb and
pays $3.00.
Identify the graph and unit price that represent the cost of the apples.

Three friends go grocery shopping together and buy apples Logan buys 4 pounds lb and pays 600 Lin buys 5 lb and pays 750 Chita buys 2 lb and pays 300 Identify t class=

Respuesta :

zelyx3 zelyx3
  • 19-10-2021

Answer:

awnser is D

Step-by-step explanation:

just did this

Answer Link

Otras preguntas

Translate the word problem above into an equation; then solve
What impact did the expansion of railroads in the West have on the American Indians who lived there?
Some local abuses of political power
which of the following statements about risk management is true? A. risk management is concerned with reducing exposure to legal. B. risk management is spontane
3x (2•5) + 45= n What is n???
Would you please help me? Thanks.
In most instances, you should move a patient on a wheeled ambulance stretcher by
Job descriptions are a key prerequisite for any performance management system because
If y varies directly as x, and y is 180 when x is n and y is n when x is 5, what is the value of n?
Proper nouns indicate a blank person place or thing ?