JakeMN7461 JakeMN7461
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

Diana bought 4 liters of nail polish for $20. How much would it cost her if she bought 6 liters of nail polish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2021

Answer: $30

Step-by-step explanation:

L = liter

4L = $20

2L = $10

1L = $5

6L = $30

Answer Link

Otras preguntas

Use the passage below from a medieval history that describes Saladin's activity in the Crusades to answer the following question: Within a short time, Saladin
Use a graphing tool to solve the system. {13x+6y=−30 x−2y=−4 Which ordered pair is the best estimate for the solution to the system? (−2.5, 0.75) (−1
What might a scientist do to determine evolutionary relationships among groups of organisms? (select all that apply.) use plasmids to transfer genes for antibio
People all over the world react similarly when they are reunited with loved ones. for example, if you watch people greeting each other at family reunions, they
How did entertainers contribute to the war effort? Check all of the boxes that apply.
If we had simply _____ the instructions like we were told to, we _____ so confused now. 1. written down / wouldn’t be 2. write down / shouldn’t be 3. written
How many cups of flour does Keith have
Gcf of 63 and 27 i will give toy 12pts
what are 2 ways in which gametes differ from somatic cells?
an oven was turned on at 11:26. It was turned off at 1:54. How long was.it turned on?