ethepn8225 ethepn8225
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Vinny buys 3.8 pounds of onions that cost $2.75 per pound and 9.4 pounds of potatoes that cost $1.35 per pound. How much did Vinny spend in total?

Respuesta :

dicerachal1216
dicerachal1216 dicerachal1216
  • 15-10-2021

Answer:

23.14

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the role of gene expression
Help, please!!! This is urgent!!!!! Part A: How many solutions does the pair of equations for lines A and B have? Explain your answer. (5 points) Part B: What
Which type of Mathematics were the Egyptians especially interested in? Algebra Measurement Mathematics Products Proportions
Find the volume of the Prism (Picture Provided)
Jackson bought a 12-pound container of nails. He used 3.45 pounds for the addition on his deck 1 1/4 pounds for his kid's treehouse. If Jackson had 2 1/2 pounds
22. What is the best title for this list? (Created a weak national government, provided no or judicial branches, and congress had no power to tax) A. Declaratio
HELP !!!!!!!!!!!!!! PLS
Is a trapezoid always a quadrilateral? yes no
PLEASE HELP NEED THE ANSWER -20 -15 -25 -18
You defined a class as follows. def __init__(self, style, color): self.style = style self.color = color This portion is the _____. creator instantiator cons