aaliyahpeterson2007
aaliyahpeterson2007 aaliyahpeterson2007
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kellie bought
8
8 towels and spent
$
39.60
$39.60. Each towel costs the same amount.

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 14-10-2021

Answer:

39.6/8 = 4.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the 1920s, Western powers began to expand their influence in the Middle East primarily due to __________. A. the discovery of oil in the region B. the rising
What’s the number of cups in 7 pints in a equation
What is the main problem the Ataturk Dam in Turkey is causing? A. Millions of birds’ habitats are being destroyed. B. The people that live downriver are getting
Is this statement true or false ancient civilization really made artwork with similar decorations
To practice problem-solving strategy 5.2 dynamics problems. a 30.0-kg box is being pulled across a carpeted floor by a horizontal force of 230 n , against a fri
Small businesses are typically managed by people who started and own them
What is an equation of a line with slope 0 and y-intercept 5?
Find the circumference of a circle with a diameter of 6 cm. Leave your answer in terms of pie
Leopold arranges 10 square stepping stones, as shown. The area of the arrangement is 1440 square inches. What would it cost Leopold to put decorative fencing a
Respiration is a chemical reaction used to _____. make food break down food burn energy gain electrons