keyshawnbriggs23 keyshawnbriggs23
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Soup ordinarily priced at 2 cans for 33 cents may be purchased in lots of one dozen for 1.74 .what is the savings per can when it is purchased in this way ?

Respuesta :

guest6823
guest6823 guest6823
  • 14-10-2021
Saving per can is .02 cents.
Answer Link

Otras preguntas

median mark of 1,2,3,4,5,6,7,8 ​
Do you believe that professional groups should be allowed to assign their own professional codes of conduct and police themselves from within? Why or why not?
Two hikers are wandering through heavy woods with walkie talkies. The walkie talkies have a range of 100 yards. From their starting point, they head off at an a
ANSWER QUICKThe increasing population growth, especially in the developing nations, leads toGroup of answer choicesincreased pollution of the environment.quicke
What is the ratio of the area of the inner square to the area of the outer square?
Read the excerpt from the story The Big MoveSandeep and Den were best friends living on a small island off the coast of Maine. They weren't alike, but they were
A Which of the following lines from "True Stories of History and Biography" uses a tone that reveals Hawthorne's attitude toward Isaac Newton? A. in 1727, when
Which of the following best summarizes one central idea of the passage from "Mother Tongue"?A. All forms of the English language are meaningful and purposeful.B
Identify three different traditional breads using ingredients from grains/cereals and nuts/seeds.
Review Mode Question Read the text below and answer the question that follows. Although lately there has been some criticism of the government's ambitious plan