jkteie
jkteie jkteie
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

Ariel needs $6 pounds of tomatoes to make sauce.How much would that cost

Ariel needs 6 pounds of tomatoes to make sauceHow much would that cost class=
Ariel needs 6 pounds of tomatoes to make sauceHow much would that cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-10-2021

Answer:

$21 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mr Thompson rents the kayak for 2 hours
What are three problems that farmers faced during the industrial era?
imal ikoga iz Bosne?​
can you help me with this.. ​
CommonLit answers for of fat,and freezing pleaseee i need help NOW PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE its due tomorrow and im stupid
Using your knowledge of American History, who is more correct in his opinion of Shays’ Rebellion, George Washington or Thomas Jefferson?
4 Ted finished 1/8 of his homework this morning and 3/4this afternoon. How much homework does Ted have left?
Like so many presidents before him, Woodrow Wilson did little if anything about which two issues? Choose exactly two answers. racism improving the banking syste
which of the following are hindrances for ulysses on his journey home?
Janelle was born in the United States and has spent her whole life there. However, for the past two months, Janelle has been studying abroad in Canada. She has