dianamanukyan8 dianamanukyan8
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

$4.99 for 19lb unit rate

Respuesta :

mrq15
mrq15 mrq15
  • 20-10-2021

Answer:

.26cent/lb

Step-by-step explanation:

you need to know how much it costs for one pound.

divide 4.99/19 lbs

.26 cents per pound

.26cent/lb

Answer Link

Otras preguntas

The graph below shows the height of a kicked soccer ball f(x), in feet, depending on the distance from the kicker x, in feet: Part A: What do the x-intercepts a
What is a compression and a rare fraction on a sound wave
Sandra knitted large blankets to sell at a craft show and packed each of them in a 2-foot cubed box (all sides 2 feet long). The trunk of Sandra's car is 4 feet
trying to help my bro solve this Y= -2x+2
A $3,500 principal earns 3% annual interest, compounded semiannually (twice per year). After 20 years, what is the balance in the account? a. $7,700.00 b. $4,7
The root phon, meaning “sound”, indicates that the word symphony most likely means
which of the following proves this statement
please help me thank you
Which of the following describes the decimal .3? A.Terminating decimal B. Circulating decimals C.Repeating factor D.Repeating decimal
PLEASE HELP ASAP!!!!! WILL GIVE BRAINLEST TO CORRECT ANSWER