zobear1512
zobear1512 zobear1512
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

HELP MY MIND IS DRAWING A BLANK!!!!!!
Q: you can buy 5 boxes of cereal for $13. How much is one box of cereal?

Respuesta :

hamstergonz315
hamstergonz315 hamstergonz315
  • 15-10-2021

$2.60

I did 13÷5 and got 2.6

then made it to an actual money amount

which is 2 dollars and sixty cents

Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-10-2021

Answer:

Each box of cereal is 2.60 cents

13 divided by 5 is 2.6

2.6 is the same thing as 2.60

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

What are some websites to research history of newspapers?
if I dig 6 feet in the ground how deep in the hole?
An elephant weighs about 1.5 x 104 pounds. A blue whale weighs about 3 10 5 pounds. About how many times heavier is a blue whale compared with an elephant? ​
The part of cellular respiration in which glucose is broken down is called A. photosynthesis. B. aerobic respiration. C. electron transport. D. glycolysis.
The Pivot Joint is located where? O a The feet b The top of the spine, below the skull C The Jaw Od The shoulder
Plz help I really need help and be 100% sure plz.
This year, Linda Moore earned a $112,000 salary and $2,200 interest income from a jumbo Certificate of Deposit. She recognized a $15,300 capital loss on the sal
I need help! Find the equation of a line parallel to 3x-3y=5 that contains the point (-1,-5). Write the equation in slope Intercept form.
Write thirty divided by five 3 ways
Read this sentence. Some animals feed on acorns, and these animals actually help plant trees by spreading seeds around. Which is the best revision of the senten