addibrunson3 addibrunson3
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for each person to eat for one week is $100. Find the total
cost for a family of five to eat for one week.

Respuesta :

windleafyt
windleafyt windleafyt
  • 15-10-2021

Answer:

500

Step-by-step explanation:

easy 5 x 100 =500 and 5 family members = 100 each so for one weak of each family member will be 500  

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP! DUE TMMW! The fee to rent jet skies varies directly with the number of hours that you rent them. Fun Vacation Rentals rents jet skies to tourists. The
Smallest unit that consist of at least two atoms A. Neutrons B.molecules C.electrons 4.protons
how to subtract an integer
where can the United States government censor information before it is published
what group gave up on purifying the Anglican church and decided to seperate
How many electrons are in the outer energy level of metals nonmetals and metalloids
How long did it take Congress to vote for independence? Two days of heated debate Over a year of discussion Almost a month from the first motion The vote was im
Solve using elimination?
What is the force between two moving objects that are thouching?
Should school uniforms be mandated in elementary schools? authors keith a. king