foam37 foam37
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

Watermelon cost $5.69 pinnacle cost 4.98 mango cost 1.09 i have 30.00 to spend spend buy all fruits in a combination so u spend exactly 30.00

Respuesta :

rygermar5 rygermar5
  • 18-10-2021

Answer:

30-5.69-4.98-1.09=18.24

so you have $18.24 money left

Answer Link
hilolol92 hilolol92
  • 08-11-2021

Answer:

I did this its 3 watermelon plus 2 pinapple plus 2 mango

Step-by-step explanation:

5.69x3+4.98x2+1.09x2

Answer Link

Otras preguntas

what is 0.97333... as a fraction
What is the LCD of 1/2 and 3/5? A.2 B.7 C.10 D.20
What is 1/36 converted into a decimal and percent? Please help.
Why did the hotel manager refuse to seeing Charley Thomas a hotel room?
Read these lines of poetry: The wind shook the branches, scared the birds in their nest. And the dancing leaves warned everyone of the storm as it came from
112 is 80% of what number?
which type of rock was precipitated from seawater as the mediterranean sea evaported between 8 million years ago and 5.5 million years ago
What was one reason for education reforms? A. to create educated voters B. to make sure every educated person got a job C. to keep children from having to work
3x-y=-1 and 2x+y=-14 how to solve showing work?
what was the main effect of executive order 9066?