fqjenfiq9072 fqjenfiq9072
  • 16-10-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost 1.30 per pound.What is the cost of 6.2 pounds of apple

Respuesta :

Dragonlov46er
Dragonlov46er Dragonlov46er
  • 16-10-2021

Answer:

That would be 8.06 lbs of apples for 6.20$.

Step-by-step explanation:

1.3 * 6.2

Answer Link
miracle06ikwuakolam
miracle06ikwuakolam miracle06ikwuakolam
  • 16-10-2021
The answer is 8.06. Because 1.30 x 6.2
Answer Link

Otras preguntas

Why does the energy of a sound wave decrease over time
David is paid on a graduated commission scale at Nooter Company. He receives 2% commission on the first $20,000, 6% on sales from $20,000 to $70,000, 8.5% commi
1 gallon how many fluid oz
216 as a power number
Solve for M 0.02(5m – 1.5) = 0.4
Robert is accelerating a cart at the rate of 2.2 meters/second2. If the mass in the cart is doubled, and the net force is also doubled, what is the final accele
The actual length of c in the triangle shown is 15 cm. Use the scale drawing of the triangle to find the actual length of side a.
is 2/5 greater than 0.55
number of assistant is categorical or numerical
Find the volume of the prism.CmCm