sasha01 sasha01
  • 13-01-2015
  • Mathematics
contestada

Lindsay paid $4.40 for 1 gallon of ice cream. At this rate what would 1 quart cost? What would 1 pint cost?

Respuesta :

katiebugogden
katiebugogden katiebugogden
  • 13-01-2015
At this rate 1 quart would cost $1.10 and 1 pint would cost $.55
Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help thanks
Why do trees not yet colonize the island?
Which of the following best describes the most immediate effect of the Emancipation Proclamation? (A) The outbreak of the Civil War (B) The passage of the 13'h
Which element on the periodic table is the lowest mass in period 4??
how do linear and radial gradients differ from solid color ?​
Carson bought 50 pounds of rice for his restaurant. He cooked the rice and wanted to evenly divide it into 9 containers to be served later. How many pounds of r
Can someone tell me if this is correct if not please correct me in the wrong ones
Solve for x; x: 6 = 54: 162 A. 1 B. 2 C. 3 D. 4find x​
What low-risk investment can provide Kazuo income when he retires? a. real estate b. stocks c. bonds d. ira’s
what happens to the state of motion of the object, when you don't exert a force on it???​