auorura
auorura auorura
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy in each problem??

​

Which is the better buy in each problem class=

Respuesta :

IDontHaveABrainFax
IDontHaveABrainFax IDontHaveABrainFax
  • 11-11-2021

Answer:

1 - quarts of juice for 5.82 (the first one)

2 - 9.84 for a 12 pack of batteries (the second one)

3 - 24-pack of pencils for 2.64 (the first one)

4 - $2.46 for a 12-ounce jar of jam (the first one)

Step-by-step explanation:

Have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

Compared with a force, a torque involves
Family is broken down into A. Genus b. Species C.kingdom D order
A database into which employees manually input customer names and addresses is riddled with errors and you have been charged with rectifying the situation. in c
can you help for all of them plz?
Frank lloyd wright was one of the first architects to use _______________ in houses.
Ob has 50 feet of fencing to enclose a rectangular garden. if one side of the garden is x feet long, he wants the other side to be (25 – x) feet wide. what valu
give an example how to convert $8.50 multiplied by 8 equal 68
When you subtract an interger from an interger is the answer an interger
A scatter plot below shows the profit earned each month by a new company over the first year of operation.
How many moles of HNO3 are present if 2.50×10−2 mol of Ba(OH)2 was needed to neutralize the acid solution?