flipflopchick02
flipflopchick02 flipflopchick02
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 24 oz box of cereal price to $3.84​

Respuesta :

mrmadzunkov mrmadzunkov
  • 15-11-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

divide the weight by price

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following contains a variable? A. He scored a 95 on the test. B. The bug crawled 15 inches per second. C. The area is 56 square centimeters. D. Ana
i need help witht he second part ITS URGENT PLS
A soccer ball is kicked toward the goal. The height of the ball is modeled by the function h(t) = −16t2 + 48t where t equals the time in seconds and h(t) repres
the Kefauver-Harris amendment of 1962 required that a drug be
SOMEONE PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!
I will give brainliest
As a basketball player starts to jump for a rebound, he begins to move upward faster and faster until he leaves the floor. During this time that he is in contac
Some one please Help and Thank you ​
Suppose a financial manager buys call options on 26,000 barrels of oil with an exercise price of $111 per barrel. She simultaneously sells a put option on 26,00
Place and convenience are connected by a core linkage. While GoPro was able to get the product into locations where customers could find it, it made an error wh