fcotton9106 fcotton9106
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $11 for 15 granola bars.

What is the unit price, in dollars per granola bar, rounded to the nearest hundredth?

Respuesta :

kthegoat20
kthegoat20 kthegoat20
  • 11-11-2021

Answer:

0.73

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help with 15-20 plzzzzzzz
What archaeological evidence suggests that existence of trade among north american civilizations?
How does a carefully written cover letter impact the job seeking process?
noticing nice things about people and telling them is an example of
Is a relative a common or proper noun
A man is 47 years old, and his sister is 43 years old. How many years ago was it when the man was twice as old as his sister?
what is 5.6=?HELP ME!
Evaluate the expression of 5x +3y+10 when x =4 and y=3
During which type of process is heat absorbed from the environment?
Is 30.50 =,> or < to 3.50