feffwf6203 feffwf6203
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jack spent $22 at Petco. He bought a Betta fish for f dollars and other supplies for $14.57. What is the cost of the Betta fish.

Respuesta :

mykaylalindsay28 mykaylalindsay28
  • 11-11-2021

Answer:

7.43

Step-by-step explanation:

22 - 14.57 = 7.43

Answer Link

Otras preguntas

What is AE? Enter your answer in the box?
Please help! Anyways how was your day? lol
point k is between j and l. if jk = x^2 - 4x , kl = 3x - 2 and jl = 28 write and solve an equation to find the lengths of jk and kl
In localities where community consent is the norm, Question 1 options: community consent to participate in the research study is sufficient and no informed cons
career in chemistry list ten​
Where are "genes" located in a eukaryotes cell?
3. Based on your research and the summary in the report, write a paragraph that describes how government responses to disasters relate to the rise of cooperati
4 Rewrite the sentences in the passive. 1) They should do something about cyber-bullying.​
Surface Area of Cylinders Radius = 10ft Height = 6ft
Prior to 1497, how were goods transported from India and China to Europe? 1. by a land route through central Asia 2. by land route through central Africa 3. by