pleasedanceforpanda pleasedanceforpanda
  • 12-11-2021
  • Mathematics
contestada

Tangela bought 12 cans of sodas for $5.40

Respuesta :

jtcolvert
jtcolvert jtcolvert
  • 12-11-2021

Answer:

324

Step-by-step explanation:

Answer Link
Itsrei123
Itsrei123 Itsrei123
  • 12-11-2021

Answer:

0.45 for one can of soda

Step-by-step explanation:

If you want to know the price for one soda all you have to do is divde.

12 ÷ 5.40 = 0.45

So, one soda can is $0.45! Have a great day friend! :D

Answer Link

Otras preguntas

Why did representative government grow in the colonies?
why can we sometimes hear noises in the stomach during digestion??? guzz hust tell me short answer and do not copy frommmm any websiteplzzzzzzzzzzzzz
What force is needed to accelerate a 1,000-kilogram car from a stop to 5 m/s/s?
Lauren brings brownies to class one day. She gives 3/5 of them to her friends Gareth Tammy and Camilla. If she gave them 21 brownies, how many did she bring to
First 10 composite numbers
if two objects at different temperatures are in contact with each other, what happens to their temperatures.
what is an integer between the square root of 30 and 4*Pi divided by 3
Which of the following is the BEST example of an appropriately-narrowed topic for an informational research paper? Abraham Lincoln the Gettysburg Address how th
fill in the blanks Energy flows in __________ direction in an ecosystem while nutrients ____________.
Can you guys show me your work too please? :) Alisha wants to buy a camera that costs $228,including tax. She has saved $4.75 each week for the past 8 weeks. Ho