annabellomorrison
annabellomorrison annabellomorrison
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you bought 12.6 gallons of gasoline as $1.20 per gallon, how much did the gasoline cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Answer:

15.12$

Step-by-step explanation:

Gallons = 12.6

Cost = $1.20

Gasoline Cost = ??

12.6 ×1.20

=15.12

Hence, gasoline will cost 15.12 $

pls mark me as brainliest! :D

Answer Link

Otras preguntas

1.) (2)(8+2i)= Multiplying complex numbers
The jacket I want cost $85, but I have a coupon for 15% off. How much would I pay for the jacket with my coupon?
WILL GIVE BRAINIEST!! What is the following image an example of? Abiotic factors Climax community Protist Pioneer Species
You are the marketing manager for Pointer Plumbing. You are earning an annual salary of $41,600. You are single and claim 3 allowances. Using the percentage met
ILL GIVE BRAINLIEST!! HELP PLEASE! Identify one species that is native to your geographical region in the United States. Speculate on how that species might be
Who cursed Narcissus with forcing him to fall in love with his reflection? Hera Aphrodite Hestia Persephone
What is the smallest possible real value of x^2+8x?
Read the excerpt from "Bluesman on the Move.” I might look old, but like I said, I’m new here. And if I’m ever gonna get where I’m going, I have to keep moving.
I need help here ... I’m dumb ash
Three concert tickets cost $45 what is the cost per ticket