Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2021
  • Mathematics
contestada

would love it if someone helped with this question please...

would love it if someone helped with this question please class=

Respuesta :

okiwix
okiwix okiwix
  • 15-11-2021

Answer:

$40.00

Step-by-step explanation:

to find the cost multiply the cost per unit by the number of units: 10/6 x 24 = 40

Answer Link
trtrttvb trtrttvb
  • 15-11-2021
40 dollars

10/6= 1.666666666666667
Multiply 1.666666666666667 by 24 you get 40
Answer Link

Otras preguntas

Identify a calorie as it relates to food and apply it to three foods at home. Read the nutrition facts part of the label for the calorie listing. How do calorie
Transactional Analysis was first introduced by whom
Means breaking workers into logical groups.
A function is created to represent the amount of texts sent each month. What restrictions would be made to the range?
simplify (-6)^-3 and explain
Resources that can be replenished over a relatively short time span are called _____. fossil fuels nonrenewable resources mineral resources renewable resources
explain why it is bad for the fuentes en la naturaleza to be contaminadas
which Persian leader do you think think made the biggest contribution? Why?
________________ is more careful and more mannered than everyday speech. Formal language Informal language Jargon Clich
What is the hottest part of the Earth? a. the crust b. the mantle c. the outer core d. the inner core