Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2021
  • Mathematics
contestada

would love it if someone helped with this question please...

would love it if someone helped with this question please class=

Respuesta :

okiwix
okiwix okiwix
  • 15-11-2021

Answer:

$40.00

Step-by-step explanation:

to find the cost multiply the cost per unit by the number of units: 10/6 x 24 = 40

Answer Link
trtrttvb trtrttvb
  • 15-11-2021
40 dollars

10/6= 1.666666666666667
Multiply 1.666666666666667 by 24 you get 40
Answer Link

Otras preguntas

Alex has 19 marbles, Emily has 5 marbles. How many more marbles does Alex have than Emily? marbles
multiply 1 5.8 and 5.62
Simplify the expression: –3–p+–5p–7p
can someone translate "luckily, out parents are paying (pagar) for our college." afortunadamente, nostotros padres __ + ___ nuestra educacion universitaria ??
Find the mean of 9, 1, 8, 3, 2, 1 graphically.
What are three clues that something you are reading is false
Binomial (x-4) and trinomial (-2x^2 + 3x + 4) are the factors of what polynomial?
Complete the sentences to make true statements 6 is 100 times 0.06 is 10 times 60 is 1/100 of
What is Two million, one hundred fifty-six thousand, four
Which of the following protects the Georgia mainland from ocean waves and wind?