karameadow karameadow
  • 15-11-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy?
16 oz of goldfish for $4.75
9 oz of goldfish for $2.50

Respuesta :

Alexa88www
Alexa88www Alexa88www
  • 15-11-2021

Answer:

Maybe 9 oz, if I’m wrong sorry! D:

Answer Link

Otras preguntas

need help thanks!!!!!!!!!!!!!!
Geometry math question no Guessing and Please show work
Which literary device is used in this sentence? brutus could have eaten a thousand nails for breakfast and an army truck for lunch?
Find the area of a circle with the diameter of 4.1m. Leave your answer in terms of pi
One reason the colonists had difficulty coming together to revolt against britain is because they: a.because they realize they couldn't live without british im
Find the volumes of the figures below. I don't need work just answers
Gasoline and motor oil are chemically similar. They are both mixtures of nonpolar hydrocarbons containing carbon and hydrogen atoms. However, motor oil is much
CHEMISTRY AID URGENT
what is 1,872 inches in yards?
Read the excerpt. Listen! you hear the grating roar Of pebbles which the waves draw back, and fling, At their return, up the high strand, Begin, and cease, a