s192253 s192253
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

Respuesta :

6338081
6338081 6338081
  • 12-12-2021

Answer:

10 cents per apple

Step-by-step explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

Answer Link

Otras preguntas

The mirror is a opaque object. When light hits the mirror, a small amount is reflected and converted to thermal energy, while most of the light waves are 1. ab
Sam volunteers at an animal shelter. He created a line plot to show the weights in pounds of the kittens at the shelter. Line plot named as ALTDCWeights of Kitt
find the median for 8, 11, 6, 14, x, 13, and 11
HELPP FAST!! Will mark brainliest
what does instrument mean in this question ​
Is sillas a feminine or plural
Which lists the fractions from least to greatest? A.-1/3,-2/3,1/3 B.1/3,-1/3,-2/3 C.1/3,-2/3,1/3 D.-2/3,1/3,-1/3 E.-2/3,-1/3,1/3
HELP ENGLISH PLEASSE!!! Use a colon in a sentence about going somewhere
Which of the following is made of cells? 1. ocean water 2. glass bowl 3.oak tree 4. cement sidewalk
Essay every journey has an end 300 words