sky441
sky441 sky441
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

I need someone to help me who’s really good at 7-8th grade math :)

Respuesta :

dodi00
dodi00 dodi00
  • 12-12-2021

Answer:

You should write a math example

Answer Link

Otras preguntas

A membership to the gym costs $23 per person in 1995. The membership cost has increased by an average of $6 per person for each year since 1995.a. Write a linea
What are the steps to solving 46-3t=-23
A certain bacteria doubles the number of its cells every 20min. A scientists puts 50 cells in a culture desk. How many cells will be in the culture dish after 2
Lea buys 20 picture frames. Some are 4 in. by 6 in. frames which cost $5.80 each, and the rest are 5 in. by 7 in. frames that cost $9.60 each. She spends a tota
For geographers the movement of higher income residents and businesses into poor areas of inner cities is generally referred to as A. urban revitalization b. re
It is estimated that light takes 10,000 years to travel the full distance across our galaxy. If light travels at 3.0 x 10^8m in 1 second then what is the distan
how do i factor the quadratic expression   4x^2-11x=3
What problems may parents face during the transition that occur during adolescence?
What was the role of a Private during WW1?
2.51 in expanded and word form