micaylabro
micaylabro micaylabro
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Help anyone!? I need this done tonight and I need a math genius here

Help anyone I need this done tonight and I need a math genius here class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2017
The answer is very simple. If you have 8 ounces and in total they all cost $1.68, then all you have to do is divide.

If you want to isolate one particular grouping - in this case, 1 ounce, then 8 ÷ 1.68 = 0.21 per ounce.

Hope this helped you! :-D
Answer Link

Otras preguntas

An animal which eats only animals is called a(n): carnivore herbivore omnivore scavenger
What is 60 divided by 3 I can't think
A population's distribution can be even, clumped or random. true or false?
What is Sojourner Truth attitude toward the bible
The Show windows side by side setting can be accessed from _______.
Riddle: Anyone can hold me, even without their hands, yet not for very long. What am I?
true or false most slave were fielldworkers
We are exposed to radiation from radioisotopes on a daily basis. a. True b. False
In which physical state would a water molecule most likely have the least energy? a. solid b. liquid c. gas d. The energy is identical in all three physical
5+9 numerical expression into words