spongebobsmartie
spongebobsmartie spongebobsmartie
  • 14-12-2021
  • Mathematics
contestada

HELPPPP PLSSSS IT'S UNIT RATE BUT I Don't HAVE MUCH TIME TO DO IT!!!​

HELPPPP PLSSSS ITS UNIT RATE BUT I Dont HAVE MUCH TIME TO DO IT class=

Respuesta :

bobleo1234567g bobleo1234567g
  • 14-12-2021

Answer:

So Jennys Jean store charges the higher rate.

Step-by-step explanation:

Jeanys Jean store

Cost/pair = 20/1 = $20 per pair

Jeans warehouse

Cost/pairs = 36/2 = $18 per pair

So Jennys Jean store charges the higher rate.

Answer Link

Otras preguntas

Why are independent regulatory commissions considered quasi-legislative? a.they are part of the legislative branch. b. the rules and regulations they make hav
Active transport requires this,where passive transport does not Help
What is the volume of a cube where the length of each side is 6 centimeters?
Find the product: 19 × 18 = ?
What type of volcano would u find along a convergent boundary
wwhat is the lowest common denominator of 1/3 and 3/4
metáfora de su cabello brillaba demasiado
In describing what he calls the seven sins of memory, Daniel Schaefer suggests that storage decay contributes to
When respiration occurs within cells, carbon dioxide is released as waste. Which system transports carbon dioxide for removal from the body?
______ causes the weather that you experience every day Question 1 options: The movement of air in the atmosphere The movement of water in the atmosphere The mo