gilbertfart10
gilbertfart10 gilbertfart10
  • 14-12-2021
  • Mathematics
contestada

BRO PLEASE HELP!! D:

BRO PLEASE HELP D class=

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 14-12-2021

Answer:

460 minutes

$87.40

Step-by-step explanation:

Let m = number of minutes.

Plan A:

cost = 0.14m + 23

Plan B:

cost = 0.19m

0.19m = 0.14m + 23

0.05m = 23

m = 460

The two plans cost the same for 460 minutes.

cost = 0.19m

cost = 0.19(460)

cost = 87.4

Their cost is $87.40.

Answer Link

Otras preguntas

Romans believed that early Christians were
Which excerpt from The Land, Part 4 is an example of direct characterization of Paul’s father?
A bag contains​ pennies, nickels,​ dimes, and quarters. There are 50 coins in all. Of the​ coins, 12​% are pennies and 30​% are dimes. There are 7 more nickels
A skater increases her speed from 5.0 m/s to 10 m/s in 5 seconds. What is the acceleration of the skater?
Select the best example for the spelling rule. In one syllable words ending in L. F. and S, we often double consonants. a-sieve b-castles c-shoulder d-queen e
An electric current is flowing through a copper wire. Which type of force can be produced by the flow of the current? A. magnetic B. gravitational C. fric
Plsssss HELLPPP ILL MARK BRAINLIESTTTTTT PROMISE If the total mass of the products of a reaction is less than the mass of the reactants, what must be true? A n
Name a fraction is equivalent to 7/2
4x - 24 = 24 + 8x what is the value of x
A $78.00 dreas that is on sale for 15% off find the sale price.​