lakeisharichardson97 lakeisharichardson97
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the store, 1 candy bar cost $1.29. Write an equation that relates the cost, c, to number of candy bars,n

Respuesta :

fpsshahk30
fpsshahk30 fpsshahk30
  • 15-12-2021

Answer:

4 candy bars cost $5.16?

Step-by-step explanation:

I just added it 4 four times.

Answer Link
lalaland3136 lalaland3136
  • 15-12-2021

Answer:

C= $1.29n

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

y = –6x 2 –12x – 2y = –4 how many solutions does this linear system have? one solution: (0, 0) one solution: (1, –4) no solution infinite number of solutions
Which of the following is not a branch of islam? a. sunni b. shi'a c. al-qaeda d. sufi
If one outlier is excluded from a data set, what must happen to the median?
(FORCES IS THE SUBJECT) what is something you do everyday that is STARTING MOTION
Which sentence contains a misspelled word? We saw a plane climbing into the evening sky just as the sun was setting. Jason bruised his heel on a rock while clim
zack bought a coat for $ 69.78 he paid with a $100 bill and received $26.73 in change. how much was the sales tax ?
Luis left a 15% on a 30.00 food bill. How much did he leave for the tip
Please read the case scenario and develop an "I" statement. Be sure to use one of the patterns found in the directions. Your English teacher hands back your ess
Bacteria can be beneficial. Which of these is an example of how bacteria are beneficial?
X/-2=4, X/3+13=13, Z/2+2=4 plz show ur work and explain how u did it