jeanestephanie5
jeanestephanie5 jeanestephanie5
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

bradleyesportsmlg
bradleyesportsmlg bradleyesportsmlg
  • 15-12-2021

Answer:

3 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

This is urgent! Plz help me, i will mark brainliest! What is this statue called and whats its importance to the Reformation period?
The adaptive traits that allowed for plant transition to land include Select one: O A. ability to photosynthesize O B. waxy cuticle with stomata n O C. chloroph
solve the following inequalities 2(x - 4) - 17 = 25
HELP DUE IN 20 MINS!!!!!!
The case of Munn v. Illinois stated that states lost the right to regulate the railroads on behalf of the consumer and farmer. True False
Chris types at an average speed of 45 words per minute. He has already typed 1,500 words of his final paper. The paper has to be more than 3,750 words. Which of
What I KnowActivity: buences at made up the Arts and Crafts of LazarDirection: Sort the following items below based on its historicallavesce. Reynth thewas onto
The snow is now 22 inches deep. If this was a 70% decrease, what was the initial depth?
I NEED HELP!! ILL MARK BRAINLIEST AND GIVE YOU 100 POINTS!! It's time to show off your creativity and marketing skills! You are going to design an advertisement
if i get this wrong i am suing brainly Look at the table showing prices of different items at a grocery store. Items for Sale Watermelons $14.97 for 3 Boxes of