r6ndomgirl
r6ndomgirl
15-12-2021
Mathematics
contestada
help me pleaseeee asap
Respuesta :
Аноним
Аноним
15-12-2021
Answer:
7/10 = 28/40
3/4 = 30/40
7/10 < 3/4.
Hope that helps. x
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
Calculate the total volume of pure ethanol in just one 23.5 fl. oz. (695 mL) can of American malt liquor, which is 12% volume per volume (v/v) ethanol. Enter yo
Why do penguins have webbed feet? They have webbed feet that help them to paddle under water.
If Profit Per Unit = Sales Price - Cost of Goods Sold and I sell my candle for 2 points $7.50 and it cost me 1.25 to make the candle, what is my Profit Per Unit
Please help i will give you 90 points: How did Susan B. Anthony affect the women's suffrage movement? She served as president of the the National Women's Suffra
A 5-kilogram bag of oranges costs $15.16. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
5. If z=10 find the value of Z3-3(2-10)
prove that ABCD is not a parallelogram
help me pls i'm on a timer!!!!
30 POINTS!!! 1. To go bowling, it costs $5.00 to rent shoes and $5.50 per game. The function y = 5.5x + 5 is used to find the total cost, y, for x amount of gam
In "The Child of Urbino" Why does Luca agree to let Raphael try to paint the jar and platter? What is one reason for Benedetto to love Raphael?