edmar
edmar edmar
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

if charlie's peanut butter fudge costs $1.50 per pound. how many pounds can you buy for $20.00?

Respuesta :

s1881446 s1881446
  • 13-01-2017
He can buy 13.3 pounds

Answer Link
dannyboy6
dannyboy6 dannyboy6
  • 13-01-2017
13.3 repeating punds
Answer Link

Otras preguntas

The American economy is based on both capitalism and free enterprise. What does this mean?
I wasn't able to get a reply for this, so I'm asking again
which word is the adjective? I bought a car from a reliable salesperson.
WILL GIVE A BRAINLIEST TO THE CORRECT ANSWER! All measurements of circle A can be determined using which of the following? the location of the center of circle
In the function y = 10.00x + 35, y represents the cost of cabin lodging per occupant and x represents the number of occupants. How much does the cost increase f
plz help.......................
Compare shield volcanoes and composite volcanoes.
Do you think the Supreme Court's power would be enhanced or diminished if it would give advisory opinions? Explain your answer.
I know the answer is C. but I need to know how to solve it!
A line has a slope of 1/2 and contains the points (3, y) and (5, 7). The value of y is: 8 6 3