Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The dwarf planet Pluto was discovered in 1930. Since that time, which jovian planet has completed a full revolution around the Sun?
Winston typically spends about $200 per year playing the lottery. If he took that same amount of money, for 30 years, and invested it in an index fund earning a
Winnie wants to find the zeros of the function g(x) = 8(x) = 8x2 + 14x – 15. Which of the following equations could Winnie use to find the zeros of g(x)? 1.) (X
7. Given secθ = V10 and tanθ= 3, determine the following csc(90° -θ)
Give the equation for the piece wise function. WILL GIVE BRAINLIEST IF GIVEN A ANSWER
the radius r of a sphere is 4cm and is increasing at the rate of 0.5cm . At what rate is the volume?​
What percentage of all hospitalized patients in the united states have at least one hai?.
the radius r of a sphere is 4cm and is increasing at the rate of 0.5cm . At what rate is the volume?​
In the above figure, m∠A = 26° and m∠B = (2x + 16)°. If angles A and B are complementary angles, what are the value of x and the measure of angle B? A. x = 24,
Does John green like the idea of using the invention of writing as a starting point for history