ssvlafrick9enter ssvlafrick9enter
  • 14-01-2017
  • Mathematics
contestada

Sasha spent six dollars on packages of gum how many more packages of gum that cost $1.20 each can she buy if she has a $20 bill

Respuesta :

LilyyBoo
LilyyBoo LilyyBoo
  • 14-01-2017
She could by 11 more packages but I am not 100% sure but I think that is the answer
Answer Link
lilme8p
lilme8p lilme8p
  • 14-01-2017
I buy my package of gum for $2.00 she's lucky it's for $1.20... it's so cheap does anyone know where she gets them from????

Oh byw the answer is $1.20 divided by $20 is $16.67 or $16.07
Answer Link

Otras preguntas

5.96 as a decimal or a mixed number
your paycheck each week is 500.00. if you want to save $2,000 dollars in one year, how much should you set aside from your paycheck each week.
A numbr increased by 4 is the same as 19 minus 2 times that number (x+4=19-2x) solve for x
How do you find out the percentage of 55% of 140
in class of 24 students, 13 students sold over 150 raffle tikets each, and the rest of the class sold about 60 tikets each. the class goal was to sell 2,000 tik
whats the difference between word form and standard form and expanded form
a bottle of Cologne comes in a cubed shape box that has the volume of 64 cubic inches. what is the length of one side?
how was robert stephenson when he died?
8 mins the product of 5 and n; n=4
Prove: cosx.cos2x+(sin2x)^ 2/2cosx=cosx