krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

The twentieth century was a period when music went against the traditional norms of previous musical periods. In a brief essay, describe the key elements used b
The first step when dividing with MIXED NUMBERS is to... Group of answer choices -Swap the denominators. -Simplify. -Change the mixed numbers to improper fracti
Lesson 11 problem set 5.3
What issue was a major barrier at the constitution convention
45. Eric earned $195 by selling x hot dogs and y spring rolls. Each hot dog costs $1.75 and each spring roll costs $2.50. The relationship can be represented by
Read the following passage: The days become shorter, just by a few minutes each day. Many tree and shrub leaves begin changing from green to their autumn colors
Comparing and Contrasting: In what ways do ferns, horsetails, and club mosses differ from true mosses? In what ways are they similar to mosses?
Please help me I’m so confused
answer 5a please :)
Select the equation that is the inverse of the given function. f(x) = x-3/5 O f¹(x) = 5x + 15 O O f-¹(x) = 5x +3 O f-¹(x) = 3x - 5 ○f-^1(x)= -5/3x DONE ✔