madisonj52 madisonj52
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

what is $16 divided by 4 pounds and $1 divided by 4 ounces

Respuesta :

jellopuffs
jellopuffs jellopuffs
  • 12-01-2022

Answer:

8.81849049 U.S. dollars / kg

Answer Link
GoldenSloth24
GoldenSloth24 GoldenSloth24
  • 12-01-2022

Answer:

4.25 in total

Step-by-step explanation:

separate it is 4 and 0.25

Answer Link

Otras preguntas

A researcher finds 1000 mildly overweight women who exercise regularly, have not had a heart attack, and are willing to participate in the study. she randomly a
Highway Design. In order to build a highway, it is necessary to fill a section of a valley where the grades (slopes) of the sides are 9% and 6% (see figure). Th
A median plane is also called a _______ plane.
which rock is formed by weathering and erosion
i am thinking of 2 numbers when i add my numbers the answer is 1 when i multiply my numbers the answer is 0.09 what is the numbers
Which element, mg or al, will have the higher first ionization energy and which will have the higher third ionization energy?
In the nineteenth century, americans were introduced to the arab world through the
Who ordered his small force of men to attack the entire army of general cornwallis?
What is the order of star colors with increasing temperature? d?
In the scale used on a blueprint, 1/4 inch represents 3 feet. On the blueprint, what is the length of a room with an actual length of 24 feet.