ranboo143
ranboo143 ranboo143
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

steve bought 47 pounds of peanuts that cost $0.89 per pound how much did he pay

Respuesta :

laleydesales
laleydesales laleydesales
  • 13-01-2022

Answer:

$41.83

Step-by-step explanation:

I believe its 0.89 multiplied by 47 that results to 41.83.

Please correct me if I'm wrong hehe.

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. The presents for the twins is beneath the bed. B. The shows on television often has too many comm
The lock-and-key mechanism refers to
Simplify, 99/121 whats the GCF?
difference between xylem and phloem
round 3.047 to the nearest hundredth
Which discovery is attributed to Phoebus Levene?
A 32 year old mother realized that her age is twice the sum of her two children ages. Her son Jose is two years older than her daughter sophia how old are sophi
Which of the following has the least opportunity for recovery? a forest burned by fire caused by a lightning strike a forest cut down by a logging company a for
Which is the adjective phrase in the sentence? If you learn another language in your spare time, you might be able to speak to people of another culture. A. t
What similarity can be drawn between state and national governments