yscool yscool
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

Alex paid $4.40 for 2.5 pounds of walnuts. What is the total cost of one pound of walnuts???

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-01-2017
The cost for one pound of walnuts is $1.76
Answer Link

Otras preguntas

Julie has 5 times as many red beads as green beads. she has half as many yellow beads as red beads. she has 12 green beads. how many beads does julie have in al
Kelly has 45 cookies. she plans on bringing 2/3 of the cookies to school to share with her class. how many cookies will she not bringing to school?
What is most important to print out and keep offline?
100 is divisible by which whole numbers
I need help with 3, 4, 5, and 6
why does andrew jackson think united states was better in 1830 than 1609? …
What requires energy(atp) to transport molecules against a cencentration gradient?
Bagaimana pendapat anda tentang pepatah tidak Ada apapun Yang berproses seperti keberhasilan
Which number can replace the variable to make these fractions equivalent?blank/7, 54/42
How many hundredths are in 0.3,?