ed115878
ed115878 ed115878
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

$28.00 for 400 square feet Find the unit rate.

Respuesta :

chloe525 chloe525
  • 13-01-2022

Answer:

The answer, as I understand your question, is 0.07.

Step-by-step explanation:

You would get this answer by dividing $28.00 by 400, which is 0.07. That means that each square foot is equal to $0.07.

However, since I do not know the full problem, I cannot fully undertsnad what you are asking. This answer seemed the best logically, but if it does not match up with your problem, I'm sorry.

Answer Link

Otras preguntas

The majority of Univisión’s viewers are?
does sierra range have a volcano
Please help with these math questions (Please don't answer if you don't know all of them)
Who or what is the protagonist in "The Colomber by Dino Buzzari?
What happened October 1777 during the American Revoultion
Dr. Martin Luther Jr.'s philosophy regarding the civil rights movement can BEST be described as what? A. Civil disobedience meant to win public support to the c
Which answer is a correctly punctuated compound sentence? A. Stella's shoulder injury is very painful; the doctor thinks she may need surgery. B. Stella'
What could be an adaptation of xerophytes? A. Stomata only in the lower epidermis B. Extensive root system
how does gravity affect the two components of projectile motion?
which of the following limited the u.s. response to the holocaust