iahmed2409
iahmed2409 iahmed2409
  • 15-01-2022
  • Mathematics
contestada

Pls somone help plssssss

Pls somone help plssssss class=

Respuesta :

dylany24
dylany24 dylany24
  • 15-01-2022

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-01-2022

Answer:

4w=80

Step-by-step explanation:

4 loaves of bread weigh w ounces

so 4 times w will equal the total weight of 80

Answer Link

Otras preguntas

Whoever answers first will be marked brainliest!! By three methods we may learn wisdom: First, by reflection, which is the noblest, second by imitation, which i
What does it mean when earned value is above planned value?​
Underline the noun in each sentence below. On the line next to the sentence, tell whether the noun is singular or plural. 1. The squinel is running fast. 2. Thr
this movie surprised me. change into passive voice​
Who is responsible for the actions of autonomous systems? (please help me :C)
A shop sold small and large tin fish in the ratio 2:3 if 600 small tinned fish sold how many large tinned fish were sold??and find the total number of tinned fi
Find the ratio of circles to triangles in the diagram below. ΟΟΔΔΔ ΟΟΔΔΔ ΟΟΔΔΔ Unsimplified ratio of circles to triangles: try
PLEASE HELP AND EXPLAIN Solve the following equation by factoring 2x^2 - x = 2-4x
The cost of 12 pounds of apples costs $35.50. What is equation for the cost in dollars, d, for the cost of a pound, p of apples
what is the answer to the bottom question?