urja2 urja2
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

How many boxes of cereal can you buy with $9 if one box costs $3? in one step eqution

Respuesta :

RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 11-02-2022

Answer:

3 Boxes

Step-by-step explanation:

$9/$3 = 3 Boxes

Hence, you can buy 3 Boxes

[RevyBreeze]

Answer Link

Otras preguntas

When a solid A of mass 12g is completed immensedin a measuring cylinder filled with water it diplaces the same volume of water as does solidB if mass 8 what ca
I really need help with this problem. Part 1
How did the Industrial Revolution help develop the idea of nationalism?
imagine math help i don’t get this
Q; true and false 1; HTML gives complete flexibility in designing a web page 2; HTML contains commands for linking pages to other pages and resources on inte
What is differences Between hard shoulder & soft shoulder in civil Engineerin?
how can I study English well?Thank you!
Use a verbal statement to describe the solution graphed below. -50 -40 -30 -20 -10 0 10 20 30 40 50
Explain the coming of the First World War. What was the war really about? Why did virtually all the European Powers become involved? Why did the United States i
why did many amercans move west in 1840s?