mwolford1423 mwolford1423
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

Chen bought a 20-foot chain for $36.50. What is the unit rate of price per foot?

Respuesta :

jineenhamdallah06
jineenhamdallah06 jineenhamdallah06
  • 11-02-2022
About 1.83. You would set up the equation like this
Answer Link

Otras preguntas

how to find cube root of 0.125
a major objective of the south pacific forum founded in 1971 was? stopping the french nuclear testing or expanding the copra trade or reconciling diverse cultur
How do you find the graph of f(x)= 5x-1/x-3 ?
increase 12 1/2 cm by 25 mm
How do the media affect which issues the public thinks are important?
How to work out:5x+1=2x-8
How will you describe the pathway of oxygen in the breathing system ?
you are quiz master you have been asked to conduct a program for video show on sound how would you being the show present the beginning
Differentiate the following functions s=4e^3t-e^-2.5 w.r.t.t
a spoon can sound like bell no this  is not  a riddle  it science prove it