harala0108a harala0108a
  • 14-02-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of the paint was $39 per gallon, so if the cost is $4,368, how many gallons did you buy?

Respuesta :

lijahdye0351
lijahdye0351 lijahdye0351
  • 14-02-2022

Answer:

112 gallons

Step-by-step explanation:

4369 ÷ 39 = 112

Answer Link
shenic0521a
shenic0521a shenic0521a
  • 14-02-2022

Answer:

112 gallons. I got that by dividing 4,368 by 39

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A "b" value of less than 1 produces a graph with an exponential decay.
Privacy is the right to be left alone when you want to be, without surveillance or interference from other individuals or organizations. a. True b. False
Please help me. Show work if needed. Only 24.
Find the difference quotient for the function. Will rate brainliest.
What is the average kinetic energy of 1 mole of a gas at -32 degrees Celsius? (R = 8.314 J/K-mol) 3.006 x 103 J -3.997 x 102 J 6.010 x 103J 4.32
A rod 12.0 cm long is uniformly charged and has a total charge of -20.0 µc. determine the magnitude and direction of the electric field along the axis of the ro
a class voted for either kayaking, fishing, or hiking as their favorite summer activity. if hiking got 17% percent of the vote and fishing got 33%, what percent
Which of the following changes would make a heat engine waste more energy as heat
An obese man sets a long term goal of losing 40 pounds. What's a reasonable benchmark? a) to start a new diet and exercise plan b) to lose 10 lbs in a month
Please can you help me with this questions. Thanks.