jaylenx31
jaylenx31 jaylenx31
  • 14-02-2022
  • Mathematics
contestada

the cost of 2 cartons of milk is 2.50.
what is the unit price

Respuesta :

sanzsarah69 sanzsarah69
  • 17-02-2022

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Biological, Psychological, and emotional Changes that happen in human being between birth and end of adolescence?​
does x represents Mount Everest height ?​
4. What are some current issues you feel are still a concern regarding your right to vote in the United States? Should non citizens be allowed to vote in the Un
Noah had to water 7 plants. Each plant needed 14 ounces of water. Noah multiplied to find out how much water he would need. Which equation shows the addition eq
Please help with this question
If a line has a midpoint at (2,5), and the endpoints are (0,0) and (4,y), what is the value of y? Please explain each step for a better understanding:)
someone answer fast with a model: Kevin spends $11.25 on lunch every week during the school year.If there are 35.5 weeks during the school year how much dies Ke
Find the slope (rate of change) of each representation. Please explain how you got it.
Help please I need that answer rn.Plzz help thanks :))
Which culture was known for creating large piles of earth in different shapes? ---------------------------------------------------answers-----------------------