ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

scores on a test have a mean of 67 and a standard devation of 10. michelle has a score of 87. convert michelle score to a z-score?​
I need help putting this in corresponding factored form. I got two wrong but I’m not sure how to do it and show my work.
Write a C++ program that determines if a given string is a palindrome. A palindrome is a word or phrase that reads the same backward as forward. Blank, punctuat
Identify the asymptotes of
What countries flag is on the moon?
Find the equation of the axis of symmetry and the coordinates of the vertex of the graph of the function y=2x^2+4x-3
what do floor leaders in congress do
A characteristic of a 3D model that a 2D model does not have is:HeightSurface areaVolumeWidth
If Jackie were to paint her living room alone, it would take 8 hours. Her sister Patricia could do the job in 9 hours. How long would it take them working toget
Find the average rate of change for the given function from x = 1 to x = 2. 1) -2 2) -1/2 3) 1/2 4) 2