tvillarreal8 tvillarreal8
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, 6 pints of ice cream cost $15.66. How much would 30 pints of ice cream cost?

Respuesta :

jacobwertz16
jacobwertz16 jacobwertz16
  • 16-02-2022
It would cost you $78.30
Answer Link
qwe241
qwe241 qwe241
  • 16-02-2022
30/6 = 5
15.66 * 5 = 78.3
The answer is 78.3$
Answer Link

Otras preguntas

A horizontal row on the periodic table is known as a group family period list
NEED HELP ASAP (WILL MARK BRAINLYEST)
Now, write a short paragraph (with at least four sentences) that summarizes the challenges faced by Asian immigrants in the early 1900s.
Which is not a risk factor for violence? A) the fight-or-flight response B) access to weapons C) poverty D) territorial gangs
Myths often function as a connection to the
The student council at Sparrowtown High School is making T-shirts to sell for a fundraiser, at a price of $12 apiece. The costs, meanwhile, are $10 per shirt, p
Give example using TEEL.
QUESTION 6 Pancho Villa is compared to England's Robin Hood. True False
What is an extraneous solution to a radical equation
what would be the problems if the constitution had limited the position of Justice to 10 years? why? Please help me , idc if you don’t have the accurate answer