Madilovesthisfont
Madilovesthisfont Madilovesthisfont
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Brandon is planning to make fudge. Each pound of fudge costs $4.25 to make. Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudge.

Brandon is planning to make fudge Each pound of fudge costs 425 to make Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudg class=

Respuesta :

zecrnil96
zecrnil96 zecrnil96
  • 16-02-2022
19 pounds of fudge will cost $80.75
Answer Link

Otras preguntas

What is the abbreviation for the Appalachian mountain
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Could an organism survive without one of its organs
Rick has 12 action, 15 comedy, and 9 drama DVDS. find the ratio of action DVDS to the total of DVDS. Then explain its meaning how would I do this problem?
A process with less than 100% efficiency is?
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
What condition fostered the rise of absolute monarch in europe?
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
Sin42cos17-cos42sin17
You are standing 100 Meters away from your car when an alligator appears 20meters away from you on the opposite side and you start to run with a speed of 5m/s w